• Samorząd Uczniowski 2023/2024

Przewodniczący:

Anna Śliwka

Sekretarz:

Przedstawiciele do Dziecięcej Rady Gminy:

1.Skład SU:

3. Cele:

Samorząd Uczniowski klas IV – VIII pracuje w oparciu o roczny plan pracy.

Celem SU jest kształtowanie właściwych postaw uczniowskich, realizacja wzajemnego współdziałania i współpracy,

współorganizowanie uroczystości szkolnych,

dbanie o dobre imię szkoły,

promowania szkoły poprzez udział w różnego rodzaju imprezach kulturalnych, konkursach,

współorganizowanie imprez  szkolnych i środowiskowych,

udział w akcjach charytatywnych, kultywowanie tradycji związanej  z Powstaniem Wielkopolskim i Patronem – generałem Stanisławem Taczakiem.

4. Zarząd Samorządu Uczniowskiego spotyka się w każdym  miesiącu z przedstawicielami klas IV – VIII. Podczas zebrań  ustalane są zadania dla klas, np. gazetki klasowe, udział w konkursach, uroczystościach szkolnych. Oceny dyżurów klasowych.  Wszystkie informacje z zebrania przekazywane są przez członków SU z poszczególnych klas oraz podczas  apeli.