•                                           KILKA ZDAŃ  TEMAT NA NASZEJ SZKOŁY.

Szkoła nasza znajduje się na terenie gminy Jarocin, w województwie wielkopolskim.

Mieszków to duża wieś, w przeszłości posiadająca prawa miejskie, dziś utożsamiana z jedynym w Polsce pomnikiem gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego.

Szkoła nasza mieści się w dwupiętrowym budynku sprzed II wojny światowej, usytuowanym wśród zieleni starych drzew, z dala od ruchu ulicznego, na uboczu naszej miejscowości. Takie położenie stwarza dogodne warunki do nauki w ciszy i spokoju, a rodzicom daje poczucie bezpieczeństwa o swoje dzieci.

Do szkoły uczęszczają dzieci z Mieszkowa i Radlina, a także z Kątów, Wolicy Pustej i Osieka. Szkoła dysponuje przestronnymi, estetycznymi salami wyposażonymi w sprzęt multimedialny, salą komputerową z dostępem do Internetu,  świetlicą szkolną, salą gimnastyczną, plac zabaw dla dzieci młodszych, boisko szkolne. W budynku szkoły mieści się oddział Biblioteki Miejskiej, a w niej Izba Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka.

Właściwy klimat stworzony w szkole sprzyja uczeniu się, a wysokie wymagania stawiane wychowankom, sprawiają, że uczniowie osiągają wysokie wyniki. Szkoła ma wiele powodów do dumy. Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy indywidualne i zbiorowe w  dziedzinach artystycznych ujawniając swoje talenty oraz w konkursach wymagających gruntownej  wiedzy i umiejętności. Uczniowie uczestniczą w wielu akcjach, programach i projektach.

Wiele emocji budzi udział naszych uczniów w zawodach sportowych. Nasi uczniowie  plasują się na wysokich miejscach zarówno w lekkoatletyce  jak  i grach zespołowych na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim.

Atutem szkoły jest wychowanie patriotyczne. Szkoła nosząca imię urodzonego w Mieszkowie Stanisława Taczaka pielęgnuje pamięć o powstaniu wielkopolskim i jego bohaterach, dokładając tym swoją cegiełkę w budowaniu lokalnego patriotyzmu.