• Warsztaty kompetencji cyfrowych w Szczecinie.

• 05.06.2022

Relacja fogograficzna w Galerii zdjęć.

Dobrze rozwinięte kompetencje cyfrowe są niezwykle ważne we współczesnym świecie, dlatego nasza szkoła przystąpiła do projektu „Młody e-lider”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest realizowany przez Uniwersytet Szczeciński.

Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży jako przyszłych pożądanych przez rynek e-liderów.

47 uczniów klas ósmych i siódmych wzięło udział w zajęciach, których celem było poszerzenie umiejętności cyfrowych. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość w aktywny sposób odkrywać swoje pasje.

W dniach 30 i 31 maja nasi uczniowie wyruszyli do Szczecina aby kontynuować zadania projektowe na tamtejszym uniwersytecie. Dwudniowe warsztaty na Uniwersytecie Szczecińskim były oryginalne i interesujące. W ramach projektu każdy „student” otrzymał indeks oraz materiały dydaktyczne. Ponadto uczestniczy warsztatów mieli możliwość skorzystania z kursu e-learningowego uzupełniającego wiedzę z zakresu kompetencji cyfrowych.

Po zakończeniu zajęć dydaktycznych młodzi uczestnicy projektu otrzymali certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Dodatkowo wyjazd wzbogaciliśmy o popołudniowo wieczorny spacer na słynne Wały Chrobrego, nasz podziw wzbudził Lodowy Pałac, czyli budynek Filharmonii Szczecińskiej.

• 1 czerwca Dzień Dziecka na sportowo

• 03.06.2022
      •    Tradycyjnie w naszej szkole Dzień Dziecka to również dzień sportu. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach sportowych, aby wyłonić najlepszego i najwszechstronniejszego sportowca w klasie zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Oto krótka relacja fotograficzna:

• III miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym

• 01.06.2022
      • III miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym

13 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać mistrzem ortografii". W konkursie wzięło udział 11 szkół z powiatu jarocińskiego. Dyktando pisało około 40 dzieci. Nasza drużyna zajęła III miejsce w kategorii drużynowej. Serdecznie gratulujemy: Zofii Miesiąc (kl. 7), Michałowi Studzińskiemu (kl. 8b), Zofii Musieli (kl. 4a) oraz Marcie Tynny (kl. 4a). Jesteście naszymi mistrzami ortografii!