• W magicznym świecie przedchrześcijańskich legend...

• 28.10.2022
      • W poniedziałek uczniowie klasy szóstej i piątych mieli okazję obejrzeć przedstawienie w Jarocińskim Domu Kultury "Legendy Słowian". W spektaklu aktorzy wrocławscy  przenieśli widzów w ciekawe czasy, kiedy Perun zakochał się w Juracie, gdy Piast Kołodziej starał się jak najlepiej wychować swego syna, gdzie Popiel i jego równie zła żona uciekali przed tysiącami myszy. Dla uczniów to źródło wiedzy o przodkach, ślad naszej historii i tradycji.

• "Przerwa na czytanie"

• 21.10.2022
      • 211 osób z naszej placówki wzięło dziś udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Mistrzostwa Gminy Jarocin w Unihokeju

• 21.10.2022
      • Dnia 19. października 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Jarocin w Unihokeju Chłopców klas 4- 6. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Po wyrównanej walce, drużyna z Mieszkowa odnotowała dwa zwycięstwa, dzięki czemu awansowała do kolejnej fazy turnieju. W półfinale uczniowie rozegrali z gospodarzami zawodów zacięty mecz o awans do Mistrzostw Powiatu. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie okazali się lepsi i zwyciężyli 2:1. Nasi uczniowie ostatecznie zajęli 3 miejsce. Zawodników przygotowywał p. Andrzej Gorzelańczyk, a opiekunem na turnieju był p. Grzegorz Grześkowiak.

• Aktywnie i twórczo z lekturą "Chłopcy z Placu Broni"

• 21.10.2022
      • Uczniowie klasy VB są bardzo żywiołowi, dlatego na lekcji języka polskiego otrzymali bojowe zadanie - odegrać scenę z lektury. Była to bitwa o Plac Broni. Czerwone koszule kontra chłopcy z placu. Walka była zacięta, ale wiadomo, że zwyciężyć mogli jedynie przyjaciele Nemeczka. Aby ostudzić emocje, piątoklasiści udali się do sali, gdzie zagrali w grę związaną tematycznie z lekturą - "Ja mam, kto ma".

• Czwarta klasa w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM

• 21.10.2022
      • 11 października czwartoklasiści uczestniczyli w pierwszych zajęciach Kolorowego Uniwersytetu. Warsztaty odbywały się w pięknym budynku Biblioteki Uniwersyteckiej. Mali studenci dowiedzieli się wiele na temat współpracy naukowej mikrobiologów, chemików, dendrologów oraz historyków. Poznali obowiązki introligatorów i usłyszeli, jak "naprawia się" stare, zniszczone książki. Słoneczna pogoda i dobre humory nas nie opuszczały.

• "Jesienne inspiracje..."

• 21.10.2022
      • "Jesienne inspiracje..." została dodana do albumu fotograficznego

Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, w parku, w lesie a nawet w naszej świetlicy. Świetlicowa jesień jest kolorowa i piękna. Inspiracji do wystroju i prac plastycznych szukaliśmy  na jesiennym spacerze. Samodzielnie wykonane ozdoby pozwalają nam spędzić miło czas i wprowadzić do świetlicy ciepłą, pogodną atmosferę. J.N