• Miś w literaturze

• 21.11.2022
      • Nikola Repnak z klasy III zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym  Miś - mój ulubiony bohater literacki. Pracę Nikoli można podziwiać na wystawie Księgarni na Paderewskiego w Jarocinie. Zapraszamy

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21.11.2022
      • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość okazania serdeczności, uśmiechu i pozdrowień na papierze. Na korytarzu pojawi się kącik, gdzie można było to zrobić. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pamiętajmy jednak, żeby mówić sobie miłe słowa i być dla siebie życzliwym każdego dnia, a nie tylko od święta.

• Mój Święty Marcin

• 14.11.2022
      • Marta Andrzejewska z klasy VI zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym-
        Mój Święty Marcin.
        Celem konkursu było wykonanie pracy w dowolnej technice płaskiej ,która przedstawiała
        najważniejsze fakty z życia i działalności Świętego Marcina.
        11 listopada Marta odebrała nagrodę. Uroczystość odbyła się w kościele Św. Marcina w Jarocinie.
        Gratulujemy !!!

• Kolejny wyjazd klasy czwartej do Poznania

• 13.11.2022

• 10 listopada 2022r. przyszedł czas na kolejne zajęcia Kolorowego Uniwersytetu klasy czwartej. Tym razem gościliśmy na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Wykładowcy opowiedzieli nam o tym: "Jak twórcy gier wideo inspirują nas rzeczywistością?". Jesteśmy pilnymi studentami, ale uwielbiamy też aktywnie spędzać czas, więc poszaleliśmy troszkę w Jump Arenie.

• Nietypowy wieczór.

• 11.11.2022
      • Uczniowie klas Va spotkali się w środowy wieczór w szkole. A był to wieczór zdecydowanie nietypowy. Dlaczego? Otóż – nikt nie siedział w ławkach, nie było odpytywania i pisania kartkówek. Ten wieczór był zupełnie inny, niż typowy szkolny dzień, tym razem spaliśmy w szkole.

• 09.11.2022
      • Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

W tym roku akademię przygotowali uczniowie z klasy 4 i 5b.

• Baśniowy świat dekoracji.

• 08.11.2022
      • Baśniowy świat dekoracji. Uczniowie klasy 6 i częściowo 5a udali się na wycieczkę do Koźmina. W fabryce szklanych ozdób choinkowych uczestniczyli w szybkiej lekcji chemii z próbą lustra srebrnego i podziwiali kunszt formowania baniek. W Muzeum mydła i świec spotkali się z tradycją i historią przodków w atmosferze zabawy. Warsztaty dekorowania świecy ujawniły talenty artystyczne. Zakupy w przyfabrycznych sklepach okazały się wielką atrakcją ze względu na kształty, kolory, a nawet zapachy bombek, świec i mydeł. Alina Dziadek

• Projekt Młody e-lider przyszłości.

• 04.11.2022
      • . W piątek 4 listopada uczniów klasy 6 odwiedziły przedstawicielki Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach projektu Młody e-lider przyszłości. Wspólnie wspominaliśmy zajęcia na tej wyższej uczelni, wskazując ich zalety i korzyści dla nas. Jeszcze w tym miesiącu wszyscy uczestnicy projektu będą brać udział w warsztatach online. Alina Dziadek