• Najnowsze

    wiadomości

      • Mistrzowie Powiatu Jarocińskiego mieszkają w Mieszkowie

      • 23.04.2023
      •  

             4 kwietnia 2023r. na trasach biegowych w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza szkołę reprezentowali tylko chłopcy  :( ,w dwóch drużynach. Pierwszą stanowili chłopcy z klas szóstych i młodszych w   składzie: Dominiak Franciszek, Jaworski Adam, Regulski Tymoteusz, Gęsty Jakub, Hertel Bartosz, Kamieniarczyk Adrian i którym niewiele zabrakło do awansu na Mistrzostwa Wielkopolski bo zajęli drugie miejsce. Drugą stanowili chłopcy z klasy ósmej w składzie: Kuś Jan, Kuś Stanisław, Mizera Szymon, Stachowiak Marcel, Szymkowiak Łukasz, Stachowiak Tymoteusz i oni stanęli na najwyższym stopniu podium tych zawodów uzyskują awans do Mistrzostw Wielkopolski. Na uwagę w tej drużynie zasługuje zdobycie przez Szymona Mizerę  indywidualnie również pierwszego miejsca i tytuł Mistrza Powiatu w Biegach Przełajowych.

        20 kwietnie na tych samych trasach biegowych  spotkali się najlepsi z najlepszych w tej konkurencji z całego województwa wielkopolskiego oraz po awansie nasza drużyna tym razem bez jednego zawodnika. Skład drużyny: Kuś Jan, Kuś Stanisław, Mizera Szymon, Stachowiak Marcel, Szymkowiak Łukasz Zawody przyniosły nam czternaste miejsce w Wielkopolsce  na sześćdziesiąt cztery startujące drużyny.      

        Link do materiałów filmowych

        https://drive.google.com/drive/folders/1hBvWLyBtStt6p3f0zlrAXassj9-KBTWl?usp=share_link#

      • Akcja Żonkile w naszej szkole.

      • 19.04.2023
      • "Łączy nas pamięć". Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci,symbolem pamięci, szacunku i nadziei...

        19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. 

        Dlaczego żonkile?

        Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.

         

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • 17.04.2023
      • DBI 2023 w Zespole Szkół w Mieszkowie.

         

        Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do ogólnopolskiego programu Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem „Działajmy Razem”

        Realizacją programu zostali objęci uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Nasze działania objęły różnorodne akcje, które promowaliśmy na stronie szkoły oraz na Facebooku

        Działania jakie podjęliśmy miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci  do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli  z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

        W czasie realizacji programu szkolna społeczność korzystała  z pakietów materiałów edukacyjnych ze stron internetowych:

        https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html

        https://www.saferinternet.pl/projekty/projekty-edukacyjne.html

               https://sieciaki.pl/

               https://www.necio.pl

        Uczestniczono w konferencjach i webinarach. W dniu 7 lutego 2023 koordynator  programu  i chętni nauczyciele uczestniczyli online  w Gali Dnia Bezpiecznego Internetu w‍ Teatrze Palladium w‍ Warszawie korzystając ze strony dbi.pl.

        W klasach 1-3 podjęto edukację na rzecz Bezpieczeństwa w Internecie poprzez zabawę. Ulubieńcem dzieci był Necio, Netrobi , Netka, Aipi i Spociak oraz Plik i Folder, dzięki którym młodsze dzieci były wprowadzenie w wirtualny świat, uczyły się podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Korzystanie ze strony www.sieciaki.pl miało na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń online, zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.
        Na zajęciach  informatyki wykorzystywano gry, filmiki, kreskówki, wykreślanki, krzyżówki, kolorowanki. Powstawały podobizny złych sieciuchów i sieciaków. Klasa 3 stworzyła klasowe własne zasady netykiety. Uczniowie wzięli też udział w lekcjach online pt ,, Czy odwaga to taka łatwa sprawa”

        Nieco starsi uczniowie  w klasie 4 uczyli` się podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Podczas zajęć  w klasie wykorzystane zostały kreskówki  z cyklu  "Owce w sieci" o podawaniu różnych informacji nieznajomym, chwaleniu się rzeczami z domu. Na podstawie oglądanych kreskówek uczniowie tworzyli  zasady Bezpieczni w sieci. Odbyły się zajęcia dotyczące Netykiety. Uczniowie tworzyli hasła, rysunki, komiksy łączące się z naszą szkolną inicjatywą obchodów Dni Bezpiecznego Internetu. Sieciaki – internet bez przesady.  

        Uczniowie  z klas 5 w ramach  edukacji na temat bezpiecznego korzystania z sieci brali udział w Misji bezpieczny Internet, zapoznali się z kursem e-learning w ramach portalu Sieciaki.pl  Plik i Folder – odkrywcy Internetu. Po  odbyciu lekcji online: Co czyha na prywatność w grach komputerowych i w internecie? na lekcji informatyki odbyły się rozmowy na temat gier komputerowych, nastepnie klasa przygotowała  plakat: „Negatywne skutki korzystania z gier komputerowych”.

        W klasie 6 na lekcji wychowania do życia w rodzinie przeprowadzono zajęcia o cyberprzemocy na podstawie filmu „Gdzie jest Mimi?” (Platforma edukacyjna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę)

        Celem zajęć było podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji, roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą.

        W czasie lekcji odbyła się dyskusja. Na koniec podsumowaliśmy najważniejsze zasady, które pojawiły się podczas zajęć. Uczniowie wyciągnęli wnioski:

        Ośmieszanie i inne formy przemocy w sieci potrafią być bardzo krzywdzące.

        Kiedy jesteś ofiarą przemocy, szukaj pomocy u rodziców, nauczyciela innej zaufanej osoby dorosłej.

        Zawsze też możesz skorzystać z pomocy konsultantów Telefonu 116 111.

        Pozornie niewinne komentowanie udostępnianie złośliwych postów to również krzywdzenie.

        Zawsze, kiedy jesteś świadkiem cyberprzemocy, reaguj.

        Nie bądź obojętny wobec krzywdzenia innych.

        Sprawcy cyberprzemocy nie są anonimowi ani bezkarni. Za agresję w sieci grożą dotkliwe konsekwencje.

                             Klasa VIII uczestniczyła w spektaklu teatru Kamienica „Wszechmocni w sieci”. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych. Podczas spektaklu aktorzy postawiali publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji.

              

      • Szkolny etap Konkursu Pięknego Czytania

      • 17.04.2023
      •  

        W piątek  31 marca w klasie III  odbył się ostatni etap eliminacji do gminnego konkursu Pięknego Czytania. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie nieznanego im fragmentu książki  „Oto jest Kasia”. W konkursie brało udział dziesięciu uczestników .                        W konkursie gminnym  naszą szkołę W kategorii klas III reprezentować będzie Stanisław Michalak, który zajął I miejsce,II miejsce Julian Przyborowski a III Alan Wontorczyk.

         

        Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

      • BEZPIECZNY PRZEJAZD

      • 12.04.2023
      • 12.04.2023r. w naszej szkole gościliśmy pracowników Polskich Linii Kolejowych S.A. Panowie opowiedzieli uczniom klas 1-3 o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Zwrócili oni uwagę na to, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wszystkie dzieci otrzymały na zakończenie tematyczne zeszyty ćwiczeń. Organizatorami spotkania byli szkolni ambasadorzy kampanii "BEZPIECZNY PRZEJAZD" z klasy 8.

      • Szkolne manewry, czyli Dzień Patrona w naszej szkole.

      • 07.04.2023
      • W takiej formie w naszej szkole odbył się Dzień Patrona szkoły. Nasz patron był żołnierzem. Stąd pomysł, aby wcielić się w tym dniu w stroje wojskowe i poczuć się jak żołnierze. Zanim szkoła zmieniła sie w wojskowe koszary grupa uczniów z klas szóstej, drugiej i pierwszej przybliżyła wszystkim postać Stanisława Taczaka i rolę jaką odegrał w zwycięskim powstaniu wielkopolskim. Dla okazania szacunku postaci generała wszyscy uczniowie i nauczyciele udalili się ze sztandarem na Rynek, by złozyć kwiaty pod jego pomnikiem. Po powrocie sale lekcyjne zamieniły się  wojskowe koszary. Uczniowie klas 1-3 odbyły swoje pierwsze szkolenie wojskowe, a z materiałów recyklingowych stworzyli wspaniałe wizerunki żołnierzy.  Klasy 4-8 rywalizowały rozwiązując zadania, w których należało wykazać się wiedza o patronie, znajomością jego wizerunku, a także spostrzegawczością, logicznym myśleniem w rozszyfrowywaniu tajnych meldunków i wojskowych łamigłówek. Zadaniem było też opatrzenie rannych w szpitalu polowym.  Po wykonaniu zadań i zdobyciu  pieczątek w ,,wojskowym paszporcie"  oddziały klasowe uczestniczyły w rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych na sali gimnastycznej. Zadania wymagały nie tylko sprawności, ale  współpracy w klasowych kompaniach. Trzeba było przedostać się przez rzekę na pontonach, pokonać tor przeszkód, wreszcie przekazać tajny meldunek. Wszystkie zadania dostarczyły wiele emocji. Była to też świetna zabawa. Nie zabrakło też wojskowej musztry, którą przeprowadził pan Gorzelańczyk. Oceną wykonania wszystkich zadań zajęła się Wojskowa Komisja. Zwycięstwo w szkolnych manewrach 2023 uzyskała klasa ósma. W nagrodę ośmioklasiści zrelaksują się na kręgielnię. Po skończonych manewrach na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

      • Boska Vb

      • 04.04.2023
      • Niecodzienna lekcja języka polskiego miała miejsce 4 kwietnia 2023 r. Tego dnia do krainy mitów przenieśli się uczniowie klasy 5b, którzy w ramach omawiania mitów greckich przygotowali prezentację wybranego bohatera z mitologii. Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie, o swoim pochodzeniu i przygodach. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, prezentując wybraną postać.
      • Bezpieczny przejazd

      • 02.04.2023
      •  

        Chłopcy z ósmej klasy biorą udział w programie partnerskim dla szkół "BEZPIECZNY PRZEJAZD". 23.03.23r. wybrali się na stację PKP w Mieszkowie, aby porozmawiać z podróżnymi o bezpiecznym pokonywaniu przejazdów kolejowo-drogowych. Informacje, które uzyskali podczas wywiadów, pomogą im lepiej przygotować się do promowania świadomości w zakresie zapobiegania wypadkom na przejazdach i terenach kolejowych w naszej szkole i naszej wiosce.

    • Galeria zdjęć

        brak danych