• Finis coronat opus

• 23.06.2023
      • czyli koniec wieńczy dzieło...

Dziś ukoronowanie dziesieciomiesięcznej pracy. Były świadectwa, świadectwa z czerwonym paskiem wyróżnienia i nagrody, wreszcie podziekowania i kwiaty. Poranne zakończenie roku było połączone z pożegnaniem ósmoklasistów. Ósmoklasiści poraz ostatni zaprezentowali się na naszej szkolnej scenie. Pożegnali się przedstawieniem, w którym podziękowali za swe osiem lat w szkole i pięknie wykonanym polonezem. Występ wzbogacili Zosia Miesiąc i Patryk Kosmalski odsłaniając swój talet muzyczny.

Uroczystość po mistrzowsku poprowadzili Adrian Kamieniarczyk i Bartek Śliwka  Po zaśpiewaniu hymnu państwowego nastapiło przeekazanie sztandaru. To zaszczytną funkcję za swoje wyniki w nauce otrzymali Jakub Walczak Adrian Kamieniarczy, Dobrusia Szkudlarek i Hania Chlebicka.

Obok świadectw z wyróżnieniem były nagrody za godne reprezentowanie szkoły  i sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. Warto przedstawić tójkę uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. Są to Małgosia Roszyk z klasy czwartej, Adrian Kamieniarczyk i Kuba Walczak z klasy szóstej.

Wśród absolwentów w czołówce znaleźli się Zosia Miesiąc, Milena Matuszewska, Filip Michałkiewicz, Jasiu i Stasiu Kuś.

• Ostatnie sportowe wieści w tym roku szkolnym z Łodzi i Środy Wlkp.

• 20.06.2023
      • Kończymy tegoroczne starty naszych sportowców na dwóch finałach. Pierwszym jest Finał Wielkopolski w ,, Czwartkach lekkoatletycznych" w których prawo startu wywalczyli: Jakub Pastor, Tymoteusz Regulski, Adam Jaworski, Nikola Buszkiewicz i Julia Szymendera. Sukcesem okazał się start Jakuba Pastora w biegu na 1000m , w którym zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, nie wiele zabrakło Tymkowi i Adamowi na powtórzenie wyników z ubiegłego roku w biegu na 300m gdzie stanęli na podium bowiem Tymek zdobył miejsce czwarte, a Adam dziewiąte. Julia w skoku w dal zajęła  miejsce czternaste, a Nikola dwudzieste pierwsze.

Drugi finał  Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Rugby -Tag, który tym razem odbył się na stadionie ŁKS-u  w Łodzi po wygraniu przez nasze dwie drużyny Finału Wielkopolski, o którym informowaliśmy wcześniej wystąpił w tych samych składach osobowych reprezentując Wielkopolskę w kategorii klas piątych i szóstych.   Drużyny rywalizowały w fazie eliminacyjnej i finałowej podzielone na trzy grupy.  W sumie rywalizowało 12 zespołów w każdej kategorii wiekowej . Ostatecznie drużyna klasy piątej zajęła siódme miejsce, a klasy szóstej miejsce ósme. Po rozgrywkach na tym stadionie odbył się mecz międzypaństwowy w rugby pomiędzy Polską ,a Gruzją,na który zostaliśmy zaproszeni i dzieci miały okazję zobaczyć na żywo profesjonalnych graczy w tej dyscyplinie. Niestety mecz skończył się zwycięstwem drużyny z Gruzja :(

Link do materiałów filmowych

• Noc z Akademią Pana Kleksa

• 17.06.2023

• Zwycięski duet w konkursie plastycznym

• 16.06.2023
      • Uczennice klasy VI zostały nagrodzone w III Powiatowym Konkursie na plastyczną interpretacją utworu ks. Jana Twardowskiego

I miejsce - Marta Andrzejewska

II miejsce - Jagoda Banasik

Przed dziewczynami było trudne zadanie.

• Uroczyste zakończenie na UAM w Poznaniu

• 15.06.2023
      • Nasi czwartoklasiści uczestniczyli dziś w uroczystości zakończenia dwunastej edycji Kolorowego Uniwersytetu w roku akademickim 2022/2023. Ich pierwsza przygoda z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dobiegła końca. Kolejny raz pojawią się tam dopiero w dorosłym życiu, ale będzie im dużo łatwiej, ponieważ rok studiów mają już za sobą;) Wszystkim studentom gratulujemyAbsolwenci korzystając z okazji pobytu w Poznaniu, spędzili aktywnie czas nad Jeziorem Maltańskim.

• Czy znasz Jarocin i okolicę?

• 09.06.2023
      • Sukces Kuby i Adriana z klasy szóstej.

To XVIII edycja konkursu o historii, zabytkach, ważnych postaciach i ciekawych miejscach ziemi jarocińskiej. W tegorocznej edycji wzięli udział Jakub Walczak i Adrian Kamieniarczyk z klasy VI. Uzyskali III miejsce. Gratulacje!

• Najlepsi w Polsce

• 02.06.2023
      • Jan Kuś, Stanisław Kuś, Filip Michałkiewicz, Szymon Mizera, Marcel Stachowiak, Franciszek Gierek i Mateusz Langner zostali laureatami ogólnopolskiego programu "BEZPIECZNY PRZEJAZD". W kategorii klas IV-VIII wykazali się największym zaangażowaniem i pomysłowością. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy serdecznie.

• Sportowy Dzień Dziecka

• 01.06.2023
      • Pierwszego czerwca opuściliśmy szkolne mury, aby aktywnie spędzić czas na łonie natury. Sport to zdrowie, a my chcemy, aby wszystkie nasze pociechy były zdrowe. Kierując się tym przesłaniem, pan Andrzej Gorzelańczyk zorganizował Dzień Sportu. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział we wskazanych konkurencjach. Należą się im ogromne brawa za wytrwałość i chęć walki. Poniżej prezentujemy listę laureatów z wszystkich klas:

Klasa I - dziewczynki:

1. Jakub Gęsty

2. Bartosz Hertel

3. Franciszek Michalak

Klasa VIII - dziewczynki:

1. Nadia Szymkowiak

2. Wiktoria Osuch