• Lekcja pomagania

• 28.11.2023
      • Uczniowie klasy 7 biorą udział w programie edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej "Lekcja pomagania" wprowadzający w zagadnienia humanitaryzmu oraz pomocy ludziombez wzgledu na pochodzenie. Wiadomości teoretyczne stosują w praktyce, angażując się w różne akcje, a ostatnio zebrali słodycze dla dzieci z rodzin zastępczych będącychpod opieką Powiatowego Centrum Pomocy w Jarocinie.

• Drugie Pasowanie !!!

• 18.11.2023
      • 10 listopada uczniowie  klasy I udali się do szkolnej biblioteki, gdzie zostali drugi raz pasowani. Tym razem nie na ucznia, ale na czytelnika.

• Dzień w szkole bez plecaka

• 17.11.2023
      •    Taki dzień zaproponowała wszystkim uczniom naszej szkoły klasa VIb w ramach swojego dyżuru. Propozycja spotkała się wielkim odzewem, a pomysłowość dzieci przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Podziękowanie za udział, umiejętność posiadania dystansu do siebie oraz fajną zabawę.

Gratulacje dla wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!!

Link do filmu :

• Eskadry samolotów w Mieszkowie

• 14.11.2023

•    Konkurs na najdłuższy lot własnoręcznie zrobionego z papieru samolotu zaproponowała klasa VIb w ramach prowadzonego w listopadzie szkolnego dyżuru. Celem konkursu było również uatrakcyjnienie spędzania przerwy  międzylekcyjnej. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci całej szkoły. Młodzi konstruktorzy i modelarze prześcigali się w pomysłach i konstrukcjach swoich powietrznych statków. Ostatecznie najdłuższe loty wykonały samoloty: Borysa Mikołajczaka, Jana Kaczmarka, Leona Pietrzaka z klas I-III,  i Oliwiera Mikołajczaka, Jakuba Gęstego, Franciszka Michalaka z klas IV-VII.

Gratulacje dla wszystkich uczestników !!!!

• " Prawie jak w lesie "

• 13.11.2023
      • Dzieci z klasy I ,wykorzystując piękną pogodę poszły na wycieczkę "do lasu "

Lasem było boisko szkolne. Zadaniem dzieci było uzupełnienie kart pracy i poszukanie skarbów jesieni.

Nie spodziewały się ,że będzie jak w lesie. Znalazły drzewa liściaste i iglaste, kolorowe liście, kwiaty , szyszki , żołędzie , a nawet grzyby. Zebrane dary lasu zaniosły do sali. A czy Wy wiedzieliście ile tajemnic leśnych skrywa nasze boisko ?

• 13.11.2023
      •   Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VIb, w której udział wzięła cała szkolna brać w pięknych galowych strojach przystrojonych w biało-czerwone rozetki. Po akademii dzieci udały się do klas na słodki poczęstunek w formie rogalików świętomarcińskich, przygotowanych przez koło kulinarne i klub Mieszko, a następnie przemaszerowaliśmy całą szkołą pod pomnik gen. S. Taczaka gdzie wraz z przedszkolakami złożyliśmy zapalone znicze i odśpiewaliśmy hymn narodowy.

• Konkurs "Tolerancja" rozstrzygnięty

• 12.11.2023
      • Wpłynęło 12 prac:

Iga Sadowska

Maksymilian Szymkowiak

Natalia Kosiorowska

Nina Kryś

Marta Andrzejewska

Patrycja Idczak

(Antonina Krajewska - w konkursie szkolnym praca została uznana za najlepszą)

Antoni Misiak

Natan Malinowski

Zuzanna Grodzka

Katarzyna Cegielska

Wiktoria Kowalska

Decyzją komisji konkursowej wszystkie prace będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim.

:)Serdecznie gratulujemy:)

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Mikołaj dla dzieci z Domu Dziecka w Górze

• 09.11.2023
      • Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki, a naszą szkolną tradycją jest obdarowywanie wychowanków Domu Dziecka w Górze. W ubiegłym roku zakupiliśmy sprzęty AGD.

W tym roku postanowiliśmy podarować dzieciom wszelkiego rodzaju artykuły chemiczne (żele pod prysznic, szampony, chusteczki nawilżane itp.).

Mamy nadzieję, iż uda nam się wspólnie sprawić, że na buziach tych dzieci zagości uśmiech. Liczymy na Państwa wsparcie.

Dary można składać w gabinecie Pani Dyrektor.

O przebiegu zbiórki będziemy informować na bieżąco poprzez szkolnego facebooka.

Z góry dziękujemy za okazane serce.