• Wsparcie finansowe dla biblioteki!

• 26.01.2024
      • Nasza biblioteka otrzymała wsparcie finansowe w ramach  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Ze środków budżetu państwa wysokość dotacji wynosiła 12000 zł, natomiast wkład własny organu prowadzącego to 3000 zł. Dotacja przeznaczona została na zakup książek, realizację działań promujących czytelnictwo oraz zakup elementów wyposażenia biblioteki.

Dzięki pozyskanym środkom mamy teraz 33 nowiutkie audiobooki oraz 310 fantastycznych książek. Wśród nich można znaleźć: książki z dużymi literami do nauki czytania, komiksy, mangi, cykle „Zwiadowcy”, „Wojownicy”, książki ze świata Minecraft, lektury, powieści młodzieżowe, bajki dla młodszych dzieci,  książki o zwierzętach, piłce nożnej, historyczne a także literaturę do nauki języka angielskiego.

Ale to nie wszystko! W ramach dotacji udało się także kupić fotel i szare stoliki do kącika dziecięcego. Biblioteka zyskała też regały i szafy do przechowywania podręczników oraz książek. Dotacja umożliwiła organizację spotkania autorskiego z Wojciechem Cesarzem oraz zakup nagród dla uczestników konkursów. Kupione zostały także materiały papiernicze, dzięki którym nasze zajęcia plastyczne po spotkaniach z książką są jeszcze ciekawsze.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

.

• 15 lat od nadania naszej szkole imienia gen. Stanisława Taczaka

• 19.01.2024
      • 16 stycznia 2009 w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Szkoła otrzymała sztandar i nadano jej imię pierwszego dowódzcy powstania wielkopolskiego, Stanisława Taczaka, który urodził się w Mieszkowie.

W tym dniu również na Rynku mieszkowskim stanął jedyny w Polsce pomnki Stanisława Taczaka. Na budynku szkoły umieszczono medalion z popiersiem generała. Jego dsłonięcia dokonała praprawnuczka Stanisłowa Taczaka. W uroczystości wziął udział wnuk generała  Jerzy Gogołkiewicz.

​​​​​​​

Sztandar ufundowała Rada Rodziców, powstał w jednej z poznańskich firm artystcznych.