• Żegnamy byłego dyrektora szkoły Czesława Kluczyka

• 18.03.2024
      • Z żalem przyjęliśmy wiadomość  o śmierci byłego  dyrektora  naszej szkoły pana Czesława Kluczyka.

Pan Kluczyk  rozpoczął pracę w naszej szkole w 1973 roku. Był nauczycielem fizyki i matematyki.

W latach 1984 -1990 pełnił funkcję dyrektora Szkoły  w Mieszkowie, wykazując się rzetelnością i odpowiedzialnością.

Do pożegnania dyrektora Kluczyka dołączamy ciepłe  wspomnienie o śp. Pani Danucie Kluczykowej, wychowawczyni wielu roczników mieszkowskich pierwszoklasistów.

Żegnamy Państwa Kluczyków jako wspaniałych wychowawców, mądrych pedagogów, życzliwych ludzi. Dziękujemy Im za wkład w rozwój naszej szkoły  i za przekazane wzorce

Będziecie obecni w naszej Pamięci!

• Nasze recytatorki w Siedleminie

• 15.03.2024
      • 15.03.2024 r. Dorota Jankowska (kl. 5), Nikola Szymendera (kl. 4), Emilia Jankowska (kl. 4) i Hanna Chlebicka (kl. 7) reprezentowały naszą szkołę w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim "Akademia Pana Brzechwy i Tuwima" organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Siedleminie. Wszystkie dziewczynki pięknie wystąpiły, prezentując swoje zdolności recytatorskie. Dorotka, w swojej kategorii, wywalczyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Teatralne spotkanie z "Małym Księciem"

• 14.03.2024
      • 14 marca 2024r. klasy 4-7 wybrały się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Miały możliwość obejrzenia pięknego spektaklu pt. "Mały Książę". Była to ciekawa, uwrażliwiająca lekcja kultury.

• Halowy Czwórbój Lekkoatletyczny

• 13.03.2024
      • Już od wielu lat przygotowaniem do startów wiosennych na stadionie jest udział naszych sportowców w halowym czwórboju na hali sportowej szkoły w Chrzanie. W zawodach wystartowały dwie drużyny dziwecząt i chłopców w składach: Ludwiczak Oliwia, Szymendera Nikola, Ciesielska Joanna, Buszkiewicz Nikola, Bierła Maria, Hałas Alicja oraz Stachowiak Oliwier, Grobelny Wojciech, Przyborowski Leon, Pastor Jakub, Hertel Bartosz i Śliwka Bartosz. Zawody w kategorii chłopców wygrała nasza drużyna, a dziewczyny zajęły na tych zawodach miejsce drugie.

• Powiatowe Mistrzostwa w Koszykówce

• 13.03.2024
      • Tuż przed feriami odbyły się Mistrzostwa w Koszykówce szkół z naszego powiatu, w której wzięły udział dwie nasze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: Tynny Marta, Śliwka Anna, Buszkiewicz Nikola, Kubiak Gabriela, Dorsz Klaudia, Musiela Zofia, Grześkowiak Zofia, Ciesielska Joanna, Ludwiczak Oliwia, Szymendera Julia. Rośniak Nikola zajęły miejsce czwarte. Chłopcy w składzie: Gęsty Jakub, Koterbiak Arkadiusz, Kamieniarczyk Adrian, Kołodziej Kacper, Jaworski Adam, Śliwka Bartosz, Nowakowski Adam, Mikołajczak Oliwier, Hertel Bartosz, Merklinger Miłosz stanęli na trzecim miejscu podium.

• Baśniowy sukces

• 05.03.2024
      • Marceliny Gołębniak i Antoni Michalak z klasy 4 zajęli1.miejsce na 13 drużyn w II Powiatowym Konkursie Polonistycznym " Za drzwiami baśni organizowanym przezSP nr 4 w Jarocinie. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test w aplikacji Kahoot z zakresu treści konkursowych braci Grimm i Andersena, a następnie wykonać projekt okładki wylosowanej baśni. Gratulujemy!